mons. Barisic katedrala 

Splitsko-makarski nadbiskup i metropolit mons. Marin Barišić predvodio je, na svetkovinu sv. Petra i Pavla u ponedjeljak 29. lipnja, u splitskoj prvostolnici sv. Dujma „Te Deum“ – misu zahvalnicu za kraj predavanja u protekloj akademskoj godini. U koncelebraciji su bili studentski kapelan i povjerenik za mlade don Mihael Prović, dekan KBF – a don Mladen Parlov, rektor CBS – a don Jure Bjeliš, duhovnik CBS – a don Stipan Šurlin, katedralni župnik don Tomislav Ćubelić i župni pomoćnik don Ante Mateljan. Uz studente, misi su nazočili i prorektor za nastavu Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Goran Kardum, dekan Pomorskog fakulteta prof. dr. sc. Pero Vidan te predsjednica ASUS – a (Alumni Sveučilišta u Splitu) doc. dr. sc. Mirjana Milić. Pjevao je Zbor bogoslova pod ravnanjem maestra don Ivana Urlića.

Govoreći u prigodnoj homiliji o životu apostolskih prvaka, mons. Barišić je naglasio „da i naš život, poput njihovog, dodiruje novost Isusa Krista“.

„Petar je bio ribar koji je najveći životni poticaj primio od Gospodina. Isus postavlja učenicima pitanje: 'Što govore ljudi, tko je Sin Čovječji?' na koje samo Petar, potaknut Božjim nadahnućem, daje ispravan odgovor. Iako je izdao i zanijekao Krista, Petar raste u Isusovoj školi te postaje stijena koja simbolizira čovjeka oslonjena na Gospodina“, ustvrdio je.

Nadbiskup je istaknuo „da je Pavao bio učen čovjek kojega je Gospodin oslobodio od oholosti“, dodavši: „Pročišćen snagom Evanđelja, postaje skromni i autentični navjestitelj Radosne vijesti. Čak i u zatvoru govori o slobodi jer je zahvaćen mistikom Kristovog plana i programa. Isusa Krista je smatrao jedinim životnim dobitkom. I mi smo, kao Isusovi učenici, pozvani vidjeti Gospodina Pavlovim očima vjere koje nas uče kako je Krist onaj koji nam daruje dostojanstvo Božjih sinova i kćeri. Misleći da svojim snagama, askezom i molitvom možemo spasiti sami sebe postajemo pogani koji doživljavaju Krista kao idola“.

Mons. Barišić je poručio „da svoje planove i programe trebamo uskladiti s Kristom – Božjim planom i programom koji se temelji na ljubavi prema čovjeku jer tako postajemo sposobni za nadilaženje individualizma i sebičnosti“.

„Dragi studenti i profesori, život sv. Petra i Pavla je bio liturgija – proslava Boga. Po njihovu primjeru, i mi smo pozvani sve u životu raditi na veću slavu Božju“, zaključio je.

Na kraju mise dekan KBF – a don Mladen Parlov zahvalio je Bogu za sve milosti kojima je pratio studente tijekom akademske godine te Nadbiskupu na poticajnim riječima. Zatim je otpjevan himan „Tebe Boga hvalimo“.

 

Splitsko-makarska nadbiskupija

Radio Marija

20:15 Krunica - Žalosna otajstva
20:40 Glazba
21:00 Ispovijest vjere Hrvata katolika
21:01 Velikani hrvatske povijesti - tema: Ban Ivan Mažuranić kao graditelj i duhovni obnovitelj hrvatskoga naroda; ur. i vod.: dr. sc. Agneza Szabo

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Molitva za obitelj - svakoga dana u 20h

Svakoga dana u 20:00 h nakon molitve Anđeo Gospodnji molimo molitvu za obitelj. Pridružite nam se u zajedništvu molitve za sklad i plodnost...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Studeni 2024
P U S Č P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.